Program
[480']
12.00-14.00
Sąsiedzki spacer wśród (nie)sennego Grochowa
Start pod Urzędem Dzielnicy Praga-Płd, meta przy Dworku Grochowskim. W razie złej pogody przenosimy się do DK Praga, Pałacyk Konopackiego, Strzelecka 11/13, sala widowiskowa, na pokaz slajdów.
Postaram się poznać historie tą mała i dużą oraz zobaczyć sztukę uliczną. Gdzie znajdują się murale na Grochowie? Gdzie rozpościerają się dywany kolorowej kapusty? Gdzie znajduje się fabryka kultowej oranżady z PRLu? Gdzie mieszkał i tworzył Edward Stachura?
Zapraszamy na spacer uliczkami przedwojennego Grochowa.
14:30-15:30
Rozmowa
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 3 im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie (Dworek Grochowski), Grochowska 64
Mieszkamy w jednym mieście. Mijamy się na ulicy. Siedzimy na sąsiedniej ławce w parku. Czy widzisz, jak wygląda nasza ulica, nasze miasto? Czy słyszysz jego dźwięki, czy czujesz ciepło? Czy umiesz się ciepłem podzielić?
POROZMAWIAJMY.
Podzielmy się myślami, emocjami i dźwiękami. Tymi w nas i dookoła. W słowach poetów i filozofów. W muzyce fortepianu i altówki.
Zróbmy to razem, w naszym programie. Zapraszamy.
16.00-17.00
Ustanowienie świata na trzech kwadratach
Saska Kępa, ul. Kubańska, tzw. Kwadraty
Wybudowane na przełomie lat 60-tych osiedle Saska Kępa II nazywane jest przez mieszkańców po prostu „kwadratami”. Kwadratów są trzy, i każdy z nich ma swoje centrum. Rytmizują naszą przestrzeń i ściągają nas do swojego wnętrza. Jak miejsca sacrum są zamknięte i otwarte jednocześnie. W ramach wydarzenia poprzez uruchomienie symbolicznych kapliczek wzmocnimy i zaznaczymy te trzy kwadraty jako miejsca obdarzone znaczeniem i dające oparcie.
19.00 – 20.00
Wszystko to samo, ale bez nas
Miejsce Akcji Paca, Paca 40
Komunalne słuchowisko koncertowe duetu Ivan Davydenko i Julia Niedziejko. Zdehumanizowana, ale nadal antropocentryczna historia sąsiedzka z perspektywy braku mieszkańców na kilku samplach i riffach gitarowych.