Pierwszy koncert będzie różnił się od pozostałych – orkiestra smyczkowa pod kierownictwem koncertmistrza Jakuba Haufy wraz z solistą Marcinem Zdunikiem zagrają w kościele na ul. Nobla 16. Towarzyszyć im będzie Chór Prawosławnej Katedry Metropolitalnej pw. św. Marii Magdaleny. Punktem wyjścia w myśleniu o programie wieczoru była uroczystość Opieki Przenajświętszej Bogurodzicy, określane mianem Pokrow(a). Silną inspirację tym świętem można odnaleźć w utworze The Protecting Veil Johna Tavenera, który zabrzmi na koncercie. Wśród pozostałych kompozycji: Legenda Piotra Czajkowskiego, Wariacje na temat Czajkowskiego Antona Areńskiego i Modlitwa, gdy dziatki idą spać Wacława z Szamotuł. Część instrumentalną dopełnią prawosławne śpiewy maryjne. Wstęp wolny.
Listopad skieruje naszą uwagę na kompozytorów Młodej Polski, co oznacza, że w programie znalazły się utwory Grzegorza Fitelberga, Apolinarego Szeluty i Karola Szymanowskiego. Tytułowy 1901 rok to nie tylko rok zainaugurowania działalności Filharmonii Warszawskiej, ale także rozpoczęcia funkcjonowania budynków Instytutu Weterynaryjnego, w której mieści się nasza obecna siedziba. I właśnie w niej, przy ulicy Grochowskiej 272, muzycy Sinfonii Varsovii – Adam Siebers (skrzypce), Mateusz Doniec (altówka), Marcel Markowski (wiolonczela) i gościnnie Łukasz Chrzęszczyk (fortepian) – zagrają 24 listopada. Sprzedaż biletów rozpocznie się dwa tygodnie przed wydarzeniem.
W grudniu do Sali Prób w Sinfonii Varsovii zawita więcej humoru, a to za sprawą żartobliwej „fantazji zoologicznej” Camille’a Saint-Saënsa. Mowa oczywiście o Karnawale zwierząt, który zabrzmi w nowej odsłonie – w wersji na kwintet dęty i perkusję oraz z nowymi częściami dopisanymi przez Andreasa N. Tarkmanna. Wystąpią: Andrzej Krzyżanowski (flet), Arkadiusz Krupa (obój), Radosław Soroka (klarnet), Piotr Kamiński (fagot), Henryk Kowalewicz (waltornia) oraz Piotr Kostrzewa (perkusja). Koncert odbędzie się 15 grudnia, sprzedaż biletów na dwa tygodnie przed wydarzeniem.
Więcej informacji pod linkiem.