Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
EN

SINFONIA VARSOVIA KAMERALNIE
- Od duetu do oktetu

Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa

Informacje

10-05-2014 11:38:46 11-05-2014 11:38:46 35 Summary of the event Description of the event Location of the event Organizer Organizer e-mail http://www.facebook.com/events/160427380695693 true DD/MM/YYYY

Bilety

Wstęp wolny

fot.
19:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
DUET
zobacz więcej
Program

Camille Saint-Saëns Sonata G-dur na fagot i fortepian op. 168*
François Rasse „Lied” na klarnet basowy i fortepian
Wolfgang Amadeus Mozart Sonata B-dur na fagot i wiolonczelę KV 292**
Marcel Bitsch Concertino na fagot i fortepian

 

 



* transkrypcja na klarnet basowy i fortepian
** transkrypcja na fagot i klarnet basowy

 

Wykonawcy

Karol Sikora klarnet basowy
Szymon Michalik fagot
Wioletta Fluda fortepian
Romana Orłowska fortepian

Malina Sarnowska prowadzenie

19:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
TRIO
zobacz więcej
Program

Eric Ewazen Trio na trąbkę, skrzypce i fortepian 
James M. Stephenson Trio Sonata na skrzypce, trąbkę i fortepian
Astor Piazzolla Oblivion

Wykonawcy

Jakub Waszczeniuk trąbka
Celina Kotz skrzypce
Piotr Spoz fortepian

Malina Sarnowska prowadzenie

19:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
KWARTET
zobacz więcej
Program

Dymitr Szostakowicz V Kwartet smyczkowy B-dur op. 92
Wood Works: skandynawska muzyka tradycyjna (arr. Danish String Quartet)



 

Wykonawcy

Anna Maria Staśkiewicz skrzypce
Kamil Staniczek skrzypce
Katarzyna Budnik altówka
Marcel Markowski wiolonczela
 

Malina Sarnowska prowadzenie

19:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
KWINTET
zobacz więcej
Program

Ferenc Farkas Dawne tańce węgierskie z XVII wieku
Grażyna Bacewicz Kwintet na instrumenty dęte
György Ligeti 6 Bagatel na kwintet dęty
Malcolm Arnold Trzy szanty na kwintet dęty op. 4
 

Wykonawcy

Andrzej Krzyżanowski flet
Arkadiusz Krupa obój
Radosław Soroka klarnet
Henryk Kowalewicz waltornia
Piotr Kamiński  fagot
 

Malina Sarnowska prowadzenie

19:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
SEKSTET
zobacz więcej
Program

Ernő Dohnányi Sekstet C-dur op. 37 (Allegro con sentimento, Finale)
Krzysztof Penderecki Sekstet na klarnet, waltornię, trio smyczkowe i fortepian

Wykonawcy

Karol Sikora klarnet
Henryk Kowalewicz waltornia
Stanisław Podemski skrzypce
Barnaba Poprawski altówka
Piotr Mazurek wiolonczela
Agnieszka Kozło fortepian

Malina Sarnowska prowadzenie

19:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
SEPTET
zobacz więcej
Program

Igor Strawiński Historia żołnierza*

 

 

 

 

*tekst Charles Ferdinand Ramuz (polski przekład Julian Tuwim)

Wykonawcy

Adam Siebers skrzypce
Radosław Soroka klarnet
Szymon Michalik fagot
Jan Harasimowicz kornet
Mariusz Opaliński puzon
Nicholas Franco kontrabas
Piotr Kostrzewa perkusja
Cezary Nowak narrator


Malina Sarnowska prowadzenie

19:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
OKTET
zobacz więcej
Program

Felix Mendelssohn-Bartholdy Oktet smyczkowy Es-dur op. 20
Dymitr Szostakowicz Dwa utwory na oktet smyczkowy op. 11
 

Wykonawcy

Jakub Haufa skrzypce
Artur Gadzała skrzypce
Łukasz Turcza skrzypce
Dominika Haufa skrzypce
Katarzyna Budnik altówka
Tomasz Rosiński altówka
Katarzyna Drzewiecka wiolonczela
Kamil Mysiński wiolonczela
 

Malina Sarnowska prowadzenie