Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
EN

Szalone Dni Muzyki w Warszawie / La Folle Journée de Varsovie

Teatr Wielki - Opera Narodowa, Warszawa

Informacje

10-05-2014 11:38:46 11-05-2014 11:38:46 35 Summary of the event Description of the event Location of the event Organizer Organizer e-mail http://www.facebook.com/events/160427380695693 true DD/MM/YYYY
fot.
18:00
KALEJDOSKOP namiot (400 miejsc)
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Beethoven : Romance F-dur op.50 na skrzypce i orkiestrę
Beethoven : IV Symfonia B-dur op.60 (cz. I Adagio. Allegro vivace)
Honegger : Pastorale d'été
Mozart : Uwertura do opery "Don Giovanni"
​Bach : Koncert fortepianowy d-moll BWV 1052 (z kadencją jazzową)

Wykonawcy

Roma Błoch skrzypce
Grzegorz Rdzak fortepian
Orkiestra Symfoniczna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
Marcin Grabosz dyrygent

19:00
SALA KARMAZYNOWA (1600 miejsc)
01
KONCERT INAUGURACYJNY
zobacz więcej
Program

Galliano : Petite Suite Française
Piazzolla : Oblivion
Galliano : La Valse à Margaux
Beethoven : IV Koncert fortepianowy G-dur op.58
Marquez : Danzón nr 2

Wykonawcy

Richard Galliano Sextet
Lukas Geniušas fortepian
Sinfonia Varsovia
Młodzi Wykonawcy*
Nicholas Milton  dyrygent

*uczniowie szkół muzycznych

20:00
KALEJDOSKOP namiot (400 miejsc)
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Bach : Kantata O ewiges Feuer BWV 34
Bach : Kantata O Jesu Christ, mein’s Lebens Licht BWV 118b
​Bach : Kantata Gloria in excelsis Deo BWV 191

Wykonawcy

Uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
Zofia Skowron sopran
Marcin Gadaliński alt
Paweł Kowalewski  tenor
Jan Bukowski  bas
Chór kameralny Collegium Vocale Bednarska
Orkiestra barokowa Collegium Musicum Bednarska
Ewa Żołyniak-Adamska, Anton Birula  przygotowanie orkiestry
Robert Lawrence przygotowanie chóru
Marek Toporowski dyrygent

20:15
SALA BURSZTYNOWA (400 miejsc)
02
zobacz więcej
Program

Pärt : Pasja wg św. Jana

Wykonawcy

Taniel Kirikal bas (Jesus)
Tiit Kogerman tenor (Piłat)
Jaanika Kuusik sopran
Mikk Dede kontratenor
Anto Õnnis tenor
Tõnis Kaumann baryton (Ewangelista)
Ene Salumäe  organy
Harry Traksmann skrzypce
Riivo Kallasmaa obój
Peeter Sarapuu fagot
Johannes Sarapuu wiolonczela
Vox Clamantis
​Jaan-Eik Tulve
dyrygent

20:30
SALA LAWENDOWA (370 miejsc)
03
zobacz więcej
Program

Schumann : Marchenbilder op.113
Szostakowicz : Sonata na altówkę i fortepian C-dur op.147

Wykonawcy

Gérard Caussé altówka
Etsuko Hirose fortepian 

21:30
KALEJDOSKOP namiot (400 miejsc)
zobacz więcej
Program

Charpentier : Prélude z motetu  „Te Deum”
Bach : Aria na strunie G  z Suity orkiestrowej D-dur
Bach : Menuet, Badinerie z Suity orkiestrowej h-moll
Haendel : Alla Hornpipe z suity „Muzyka na wodzie”
Mozart : Allegro z serenady „Eine kleine Nachtmusik”
Dvořák : Humoreska
Grieg : Taniec Anitry z suity „Peer Gynt”
Musorgski : Obrazki z wystawy (cz. I Promenada, cz. V Taniec kurcząt w skorupkach)
Albéniz : Sevilla z Suity hiszpańskiej
Morricone : Gabriel's Oboe z filmu "Misja"
Chaczaturian : Taniec z szablami z baletu „Gayane"
Gershwin : fragmenty z opery „Porgy and Bess”
​Miller / Mitchell Paris : Moonlight Serenade

Wykonawcy

Warszawski Kwartet Saksofonowy

21:30
SALA KARMAZYNOWA (1600 miejsc)
04
zobacz więcej
Program

Mozart : Uwertura do opery “Dyrektor teatru”
Mozart : Aria Dove sono z opery “Wesele Figara”
Rossini : Uwertura do opery “Włoszka w Algierze”
Grieg : Poranek z suity “Peer Gynt” op.46
Grieg : Pieśń Solvejgi  z suity “Peer Gynt” op.55
Grieg : W grocie Króla Gór  z suity “Peer Gynt” op.46
Verdi : Ave Maria z opery “Otello"
​Verdi : Uwertura do opery “Nabucco”

Wykonawcy

Marita Solberg sopran
Orkiestra Teatru Wielkiego-Opery Narodowej
Arie van Beek dyrygent

10:00
SALA TURKUSOWA (240 miejsc)
05
SMYKOFONIA "Gdy instrument wciąga" dla dzieci w wieku 0-2 lat
zobacz więcej
Program

O tajemniczej mocy instrumentów, które przyciągają i przywiązują do siebie muzyków, a także o emocjach, jakie można wyrazić poprzez muzykę – o radości, smutku, złości i marzeniach -opowiedzą bez słów niezwykli artyści. Wszyscy czterej są wirtuozami swoich instrumentów, wspaniale wykonują muzykę klasyczną, ale też bardzo lubią improwizacje, niespodzianki i zabawę w muzyce

Wykonawcy

Zdzisław Piernik tuba

11:00
SALA KARMAZYNOWA (1600 miejsc)
06
zobacz więcej
Program

Donizetti : Uwertura do opery „Don Pasquale”
Szostakowicz : „Hamlet” suita z muzyki do przedstawienia op.32a
de Falla : El amor brujo

Wykonawcy

Nadezhda Karyazina mezzosopran
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza dyrygent
Malina Sarnowska prowadzenie

11:00
SALA BURSZTYNOWA (400 miejsc)
07
zobacz więcej
Program

Bach : Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041
Bach : Sicilienne z Sonaty Es-dur na flet i klawesyn BWV 1031
Bach : Koncert c-moll na skrzypce i obój BWV 1060
Bach : Aria na strunie G z III Suity orkiestrowej D-dur BWV 1068
​Bach : II Suita orkiestrowa h-mollBWV 1067

Wykonawcy

Richard Galliano Sextet 

11:15
SALA TURKUSOWA (240 miejsc)
08
SMYKOFONIA "Gdy instrument wciąga" dla dzieci w wieku 2-5 lat
zobacz więcej
Program

O tajemniczej mocy instrumentów, które przyciągają i przywiązują do siebie muzyków, a także o emocjach, jakie można wyrazić poprzez muzykę – o radości, smutku, złości i marzeniach -opowiedzą bez słów niezwykli artyści. Wszyscy czterej są wirtuozami swoich instrumentów, wspaniale wykonują muzykę klasyczną, ale też bardzo lubią improwizacje, niespodzianki i zabawę w muzyce

Wykonawcy

Zdzisław Piernik  tuba
Mikołaj Pałosz  wiolonczela
Sławek Janicki  kontrabas
Marcin Masecki  fortepian
ciocia Ada (Adriana Wdziękońska)  prowadzenie

12:00
foyer przy SALI BURSZTYNOWEJ
SPOTKANIE Z INSTRUMENTAMI "Żarty się skończyły"
zobacz więcej
Program

prezentacja perkusji Pearl, Ufip i Pro Mark i saksofonów Cannonball i akcesoriów D’Addario

Wykonawcy

Alina  MleczkoJerzy Górka

12:00
KALEJDOSKOP namiot (400 miejsc)
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Rutter : Magnificat

Wykonawcy

Sylwia Reterska sopran
Orkiestra Symfoniczna i Chór Mieszany  Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie
Zygmunt Nitkiewicz dyrygent

12:30
SALA LAWENDOWA (370 miejsc)
09
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Beethoven : III Koncert fortepianowy c-moll op.37 (cz. I Allegro con brio)

Haydn : Koncert na trąbkę i orkiestrę Es-dur Hob.VIIe:1 (cz. I Allegro

Beethoven : IV Symfonia B-dur op.60 (cz.I Adagio. Allegro vivace)
Bach : Koncert fortepianowy d-moll BWV 1052 (z kadencją  jazzową)

Wykonawcy

Lennard Czakaj trąbka
Antoni Pikuta fortepian
Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Opolu
Hubert Prochota dyrygent

Grzegorz Rdzak  fortepian
Orkiestra Symfoniczna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
Marcin Grabosz dyrygent

12:30
SALA TURKUSOWA (240 miejsc)
10
SMYKOFONIA "Gdy instrument wciąga" dla dzieci w wieku 2-5 lat
zobacz więcej
Program

O tajemniczej mocy instrumentów, które przyciągają i przywiązują do siebie muzyków, a także o emocjach, jakie można wyrazić poprzez muzykę – o radości, smutku, złości i marzeniach - opowiedzą bez słów niezwykli artyści. Wszyscy czterej są wirtuozami swoich instrumentów, wspaniale wykonują muzykę klasyczną, ale też bardzo lubią improwizacje, niespodzianki i zabawę w muzyce

Wykonawcy

Zdzisław Piernik  tuba
Mikołaj Pałosz  wiolonczela
Sławek Janicki  kontrabas
Marcin Masecki  fortepian
ciocia Ada (Adriana Wdziękońska)  prowadzenie

13:00
SALA BURSZTYNOWA (400 miejsc)
11
zobacz więcej
Program

Vladigerov : Passion zShumen Miniatures op.29
Bortkiewicz : Impromptu op.24 nr 3 Eros
Bortkiewicz : Elegia Des-dur op.46
Liszt : Rêve d’amour
Liszt : Études d’exécution transcendante (Appassionata, Harmonie du soir)
Liszt : Rapsodia węgierska nr 12

Wykonawcy

Etsuko Hirose fortepian

13:30
SALA KARMAZYNOWA (1600 miejsc)
12
zobacz więcej
Program

Mozart : Uwertura do opery “Dyrektor teatru”
Mozart : Aria Dove sono z opery “Wesele Figara”
Rossini : Uwertura do opery “Włoszka w Algierze”
Grieg : Poranek z suity “Peer Gynt” op.46
Grieg : Pieśń Solvejgi  z suity “Peer Gynt” op.55
Grieg : W grocie Króla Gór  z suity “Peer Gynt” op.46
Verdi : Ave Maria z opery “Otello”
Verdi : Uwertura do opery “Nabucco"

Wykonawcy

Marita Solberg sopran
Orkiestra Teatru Wielkiego-Opery Narodowej
Arie van Beek dyrygent

14:00
KALEJDOSKOP namiot (400 miejsc)
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Beethoven : III Koncert fortepianowy c-moll op.37
Haydn : Koncert na trąbkę i orkiestrę Es-dur
Hob.VIIe:1 (cz. I Allegro)

Wykonawcy

Lennard Czakaj trąbka
Antoni Pikuta fortepian
Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Opolu
Hubert Prochota dyrygent

14:30
SALA LAWENDOWA (370 miejsc)
13
zobacz więcej
Program

Brahms : I Sonata C-dur op.1
​Desyatnikov : Echoes from the theatre

Wykonawcy

Lukas Geniušas fortepian

14:30
SALA TURKUSOWA (240 miejsc)
14
SZALONE BAJKI
zobacz więcej
Program

filmy animowane z muzyką na żywo
Spadająca gwiazda - Beethoven : "Dla Elizy”
Marsz weselny - Mendelssohn : „Marsz weselny” 
Szalona nutka – Offenbach : Kankan
Lunatycy  - Haydn : Kwartet smyczkowy F-dur nr 17  "Serenada"
Samolot - Suppe : "Lekka kawaleria"
Szalona nutka - Offenbach : Kankan

Wykonawcy

Stanisław Dziąg skrzypce
Piotr Kaniuga skrzypce
Igor Kabalewski altówka
Wojciech Sławiński wiolonczela
Irina Bogdanovich fortepian / prowadzenie

15:00
SALA BURSZTYNOWA (400 miejsc)
15
zobacz więcej
Program

Haydn : Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu

Wykonawcy

Quatuor Modigliani

15:30
SALA KARMAZYNOWA (1600 miejsc)
16
zobacz więcej
Program

Vivaldi : Cztery Pory Roku (cz. IV Zima)
Galliano : Petite Suite Française (fragmenty)
Bach : Koncert c-moll na skrzypce i obój BWV 1060 (cz.III Allegro)
Piazzolla : Otono porteno
Piazzolla : Primavera portena
Piazzolla : Oblivion
Galliano : Tango pour Claude
​Galliano : La Valse à Margaux

Wykonawcy

Richard Galliano Sextet

16:30
foyer przy SALI BURSZTYNOWEJ
MÓJ MISTRZ - ROZMOWY ARTYSTÓW Z PUBLICZNOŚCIĄ
zobacz więcej
Program

Rozmowy o  mistrzach, charyzmatycznych przewodnikach, ulubionych nauczycielach rozbudzających pasje muzyczne uczniów. W cyklu trzech spotkań z artystami, gośćmi i gospodarzami festiwalu posłuchamy ich  wspomnień o wielkich artystach i przełomowych muzycznych przeżyciach, a także refleksji o tym, co najważniejsze w wykonywaniu, słuchaniu i nauce muzyki. Do dyskusji zapraszamy również publiczność. Będziemy wdzięczni za wzbogacenie naszych rozmów adekwatnymi do tematu anegdotami i cytatami, takimi jak słowa  Ludwika van Beethovena „zagrać złą nutę jest bez znaczenia, grać bez pasji jest niewybaczalne”.

Wykonawcy

Mariusz Gradowski prowadzenie

16:30
SALA LAWENDOWA (370 miejsc)
17
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Rutter : Magnificat (I Magnificat anima mea, III Quia fecit mihi magna, IV Et misericordia, VII Gloria Patri)

Beethoven : Romance F-dur na skrzypce i orkiestrę op.50
Honegger : Pastorale d'été
​Mozart : Uwertura do opery "Don Giovanni" 

Wykonawcy

Sylwia Reterska sopran
Orkiestra Symfoniczna i Chór Mieszany Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie
Zygmunt Nitkiewicz dyrygent

Roma Błoch skrzypce
Orkiestra Symfoniczna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
Marcin Grabosz dyrygent

16:30
SALA TURKUSOWA (240 miejsc)
18
SZALONE BAJKI
zobacz więcej
Program

filmy animowane z muzyką na żywo
Spadająca gwiazda - Beethoven : "Dla Elizy”
Marsz weselny - Mendelssohn : „Marsz weselny”
Szalona nutka – Offenbach : Kankan
Lunatycy  - Haydn : Kwartet smyczkowy F-dur nr 17  "Serenada"
Samolot - Suppe : "Lekka kawaleria"
Szalona nutka - Offenbach : Kankan

Wykonawcy

Stanisław Dziąg skrzypce
Piotr Kaniuga skrzypce
Igor Kabalewski altówka
Wojciech Sławiński wiolonczela
Irina Bogdanovich fortepian / prowadzenie

16:30
KALEJDOSKOP namiot (400 miejsc)
MURCOF SOLO SHOW
zobacz więcej
Wykonawcy

Murcof elektronika

17:00
SALA BURSZTYNOWA (400 miejsc)
19
PURCELL – OD MIŁOŚCI DO NIENAWIŚCI
zobacz więcej
Program

Purcell : pasticcio z oper “Dydona i Eneasz”,  “Królowa wróżek”
​arr. Anna Nowak

Wykonawcy

Stefanie True sopran
Arte dei Suonatori

17:30
SALA KARMAZYNOWA (1600 miejsc)
20
zobacz więcej
Program

Beethoven : Uwertura Coriolan
Beethoven : Koncert skrzypcowy D-dur op.61

Wykonawcy

Olivier Charlier skrzypce
Sinfonia Varsovia
Nicholas Milton dyrygent

18:30
foyer przy SALI BURSZTYNOWEJ
MÓJ MISTRZ – ROZMOWY ARTYSTÓW Z PUBLICZNOŚCIĄ
zobacz więcej
Program

Rozmowy o mistrzach, charyzmatycznych przewodnikach, ulubionych nauczycielach rozbudzających pasje muzyczne uczniów. W cyklu trzech spotkań z artystami, gośćmi i gospodarzami festiwalu posłuchamy ich  wspomnień o wielkich artystach i przełomowych muzycznych przeżyciach, a także refleksji o tym, co najważniejsze w wykonywaniu, słuchaniu i nauce muzyki. Do dyskusji zapraszamy również publiczność. Będziemy wdzięczni za wzbogacenie naszych rozmów adekwatnymi do tematu anegdotami i cytatami, takimi jak słowa Ludwika van Beethovena „zagrać złą nutę jest bez znaczenia, grać bez pasji jest niewybaczalne”.

Wykonawcy

Mariusz Gradowski prowadzenie

18:30
SALA LAWENDOWA (370 miejsc)
21
zobacz więcej
Program

Webern : Langsamersatz
​Schoenberg :Verklärte Nacht op.4

Wykonawcy

Gérard Caussé altówka
Marcin Zdunik wiolonczela
Quatuor Modigliani

18:30
SALA TURKUSOWA (240 miejsc)
22
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Bach : Kantata O ewiges Feuer BWV 34
Bach : Kantata O Jesu Christ, mein’s Lebens Licht BWV 118b
​Bach : Kantata Gloria in excelsis Deo BWV 191

Wykonawcy

Uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
Katarzyna Kalisz-Kędziorek sopran
Marcin Gadaliński alt
Paweł Kowalewski tenor
Jan Bukowski bas
Chór kameralny Collegium Vocale Bednarska
Orkiestra barokowa Collegium Musicum Bednarska
Ewa Żołyniak-Adamska, Anton Birula  przygotowanie orkiestry
Robert Lawrence przygotowanie chóru / dyrygent

18:30
KALEJDOSKOP namiot (400 miejsc)
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Mascagni : Intermezzo z opery „Rycerskość wieśniacza“
Elgar : Koncert wiolonczelowy e-moll op.85 (cz. III, IV)
Ibert : Koncert na flet i orkiestrę (cz. II, III)
​Berlioz : Symfonia fantastyczna (cz. II Un Bal

Wykonawcy

Natalia Egielman flet
Agata Nowak wiolonczela
Orkiestra Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku
​Sylwia Anna Janiak - Kobylińska
dyrygent

19:00
SALA BURSZTYNOWA (400 miejsc)
23
zobacz więcej
Program

Smetana : I Kwartet smyczkowy e-moll Z mojego życia
Janáček : II Kwartet smyczkowy nr 2 Listy intymne

Wykonawcy

Hába Quartett

19:30
SALA KARMAZYNOWA (1600 miejsc)
24
zobacz więcej
Program

Czajkowski : IV Symfonia f-moll op.36    

Wykonawcy

Sinfonia Varsovia
Nicholas Milton dyrygent

20:30
KALEJDOSKOP namiot (400 miejsc)
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Barber : Adagio na smyczki op.11
Massenet : Medytacje z opery „Thais“
Haydn : Symfonia nr 45 fis-moll
Wars : Koncert fortepianowy

Wykonawcy

Chanell Bednarczyk skrzypce
Karol Lucjan fortepian
Orkiestra  Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I i II st. im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej
Andrzej Kucybała dyrygent

21:00
SALA BURSZTYNOWA (400 miejsc)
25
zobacz więcej
Program

Schumann : Frauenliebe und-leben op.42
Brahms : 3 Intermezza op.118 (nr 1 a-moll, nr 2 A-dur, nr 3 es-moll)
​de Falla : 7 canciones populares Españolas

Wykonawcy

Nadezdha Karyazina mezzosopran
Mariusz Rutkowski fortepian

21:00
SALA LAWENDOWA (370 miejsc)
26
LA SANGRE DE VERSAILLES
zobacz więcej
Wykonawcy

Murcof

10:00
SALA TURKUSOWA (240 miejsc)
27
SMYKOFONIA "Pasja rytmu i tańca" dla dzieci w wieku 0-2 lat
zobacz więcej
Program

Razem z muzykami i tancerzami zafascynowanymi muzyką hiszpańską będziemy tańczyć, klaskać i cieszyć się energią flamenco i pięknem słonecznej Hiszpanii

Wykonawcy

Karolina Łucznik taniec
Dominika Kupniewska taniec
Jarosław Czajczyński gitara / śpiew
Filip Swinarski gitara / cajón
Mateo Gallito fortepian / śpiew / taniec
Malina Sarnowska prowadzenie

11:00
SALA KARMAZYNOWA (1600 miejsc)
28
PRZEWODNIK PO ORKIESTRZE
zobacz więcej
Program

Britten : Wariacje i fuga na temat Purcella (Przewodnik po orkiestrze) op.34
Dvořák : Taniec słowiański nr 1 C-dur op.46
Brahms : Taniec węgierski nr 5 g-moll
​Márquez : Danzon nr 2 

Wykonawcy

Sinfonia Varsovia
Mariusz Gradowski narrator
Joanna Lichorowicz, Sławomir Gres taniec
Arie van Beek dyrygent

11:15
SALA TURKUSOWA (240 miejsc)
29
SMYKOFONIA dla dzieci w wieku 2-5 lat
zobacz więcej
Program

Razem z muzykami i tancerzami zafascynowanymi muzyką hiszpańską będziemy tańczyć, klaskać i cieszyć się energią flamenco i pięknem słonecznej Hiszpanii

Wykonawcy

Karolina Łucznik taniec
Dominika Kupniewska taniec
Jarosław Czajczyński gitara / śpiew
Filip Swinarski gitara / cajón
Mateo Gallito fortepian / śpiew / taniec
Malina Sarnowska prowadzenie

11:30
SALA BURSZTYNOWA (400 miejsc)
30
PURCELL - OD MIŁOŚCI DO NIENAWIŚCI
zobacz więcej
Program

Purcell : pasticcio z oper “Dydona i Eneasz”,  “Królowa wróżek"
​arr. Anna Nowak

Wykonawcy

Stefanie True sopran
Arte dei Suonatori

11:30
KALEJDOSKOP namiot (400 miejsc)
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Brejza : „Dźwiękogimnastyka dla mamy, taty i... brzdąca, co bryka” (Zając, Żółw, Kotek, Żyrafa, Bociek, Kura, Malwa i motyle, Żaba)

Wykonawcy

Orkiestra Szkolna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Inowrocławiu
Grażyna Wolter-Kaźmierczak dyrygent

12:00
SALA LAWENDOWA (370 miejsc)
31
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Borodin :Tańce połowieckie z opery „Kniaź Igor“
​Schumann : Koncert fortepianowy a-moll op.54

Wykonawcy

Patrycja Gajek fortepian
Orkiestra Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I i II st. im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej
Andrzej Kucybała dyrygent

12:30
foyer przy SALI BURSZTYNOWEJ
SPOTKANIE Z INSTRUMENTAMI "Żarty się skończyły"
zobacz więcej
Program

prezentacja perkusji i instrumentów perkusyjnych PEARL, PRO MARK, UFIP  

Wykonawcy

Krzysztof NowakowskiJerzy Górka

12:30
SALA TURKUSOWA (240 miejsc)
32
SMYKOFONIA dla dzieci w wieku 2-5 lat
zobacz więcej
Program

Tazem z muzykami i tancerzami zafascynowanymi muzyką hiszpańską będziemy tańczyć, klaskać i cieszyć się energią flamenco i pięknem słonecznej Hiszpanii

Wykonawcy

Karolina Łucznik taniec
Dominika Kupniewska taniec
Jarosław Czajczyński gitara / śpiew
Filip Swinarski gitara / cajón
Mateo Gallito fortepian / śpiew / taniec
Malina Sarnowska prowadzenie

13:00
SALA KARMAZYNOWA (1600 miejsc)
33
zobacz więcej
Program

Piazzolla : Bandoneon
Piazzolla : Milonga del Angel
Piazzolla : Libertango
Piazzolla : Soledad
Piazzolla : Concierto para Quinteto
​arr. Bernard Chmielarz

Wykonawcy

Krzysztof Meisinger gitara / dyrygent
Sinfonia Varsovia

13:30
SALA BURSZTYNOWA (400 miejsc)
34
zobacz więcej
Program

Hindemith : Kwartet smyczkowy C-dur op.16 nr 3
​Smetana : I Kwartet smyczkowy e-moll Z mojego życia

Wykonawcy

Hába Quartett

13:30
KALEJDOSKOP namiot (400 miejsc)
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Wars : Koncert fortepianowy
Beethoven : Koncert skrzypcowy D-dur op.61

Wykonawcy

Chanell Bednarczyk skrzypce
Karol Lucjan  fortepian
Orkiestra Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I i II st. im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej
Andrzej Kucybała dyrygent

14:00
SALA LAWENDOWA (370 miejsc)
35
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Mascagni : Intermezzo z opery „Rycerskość wieśniacza“
Ibert : Koncert na flet i orkiestrę (cz. II, III)
​Berlioz : Symfonia fantastyczna (cz. II Un Bal)

Czajkowski : fragmenty z opery "Eugeniusz Oniegin" (chór i taniec wieśniaków Bolyat moi nozhen'ki, chór dziewcząt Devitsy-krasavits, Walc Vot tak syurpriz)
Orff : Carmina Burana (cz.I O Fortuna)

Wykonawcy

Natalia Egielman flet
Orkiestra Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku
​Sylwia Anna Janiak - Kobylińska
dyrygent

Orkiestra Symfoniczna i Chór Mieszany Zespołu Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Łodzi
Mariusz Lewy przygotowanie orkiestry
Dawid Ber, Patryk Kobylarczyk  przygotowanie chóru
Grzegorz Wierus  dyrygent

14:15
SALA TURKUSOWA (240 miejsc)
36
SZALONE BAJKI
zobacz więcej
Program

filmy animowane z muzyką na żywo
Maestro ma kłopoty - Mozart : "Marsz turecki" Mozart
Okulary - Rossini : Uwertura do opery "Cyrulik sewilski"
Zerwana nuta - Schubert : Ave Maria
Wesołe miasteczko - Strauss : "Odgłosy wiosny"
Marsz weselny - Mendelssohn : „Marsz weselny”
Samolot - Suppe : "Lekka kawaleria" 

Wykonawcy

Stanisław Dziąg skrzypce
Piotr Kaniuga skrzypce
Igor Kabalewski altówka
Wojciech Sławiński wiolonczela
Irina Bogdanovich fortepian / prowadzenie

15:30
SALA KARMAZYNOWA (1600 miejsc)
37
zobacz więcej
Program

Rachmaninow : II Symfonia e-moll op.27

Wykonawcy

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Jacek Kaspszyk dyrygent

15:30
SALA BURSZTYNOWA (400 miejsc)
38
zobacz więcej
Program

Kõrvits : Hymn to the invisible wind-kantele
Enescu : Sonata fis-moll op.24 nr 1
Bartók : Out of Doors Sz. 81

Wykonawcy

Mihkel Poll fortepian

15:30
KALEJDOSKOP namiot (400 miejsc)
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Bach : Kantata O ewiges Feuer BWV 34
Bach : Kantata O Jesu Christ, mein’s Lebens Licht BWV 118b
Bach : Kantata Gloria in excelsis Deo BWV 191

Wykonawcy

Uczniowi Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie
Katarzyna Kalisz-Kędziorek sopran
Marcin Gadaliński alt
Paweł Kowalewski tenor
Jan Bukowski bas
Chór kameralny Collegium Vocale Bednarska
Orkiestra barokowa Collegium Musicum Bednarska
Ewa Żołyniak-Adamska, Anton Birula  przygotowanie orkiestry
Robert Lawrence  przygotowanie chóru / dyrygent

16:00
SALA TURKUSOWA (240 miejsc)
39
SZALONE BAJKI
zobacz więcej
Program

filmy animowane z muzyką na żywo
Maestro ma kłopoty  -  Mozart : "Marsz turecki" Mozart
Okulary - Rossini : Uwertura do opery "Cyrulik sewilski"
Zerwana nuta - Schubert : Ave Maria
Wesołe miasteczko - Strauss : "Odgłosy wiosny"
Marsz weselny - Mendelssohn : „Marsz weselny”
Samolot - Suppe : "Lekka kawaleria" 

Wykonawcy

Stanisław Dziąg skrzypce
Piotr Kaniuga skrzypce
Igor Kabalewski altówka
Wojciech Sławiński wiolonczela
Irina Bogdanovich fortepian / prowadzenie

16:30
foyer przy SALI BURSZTYNOWEJ
MÓJ MISTRZ – ROZMOWY ARTYSTÓW Z PUBLICZNOŚCIĄ
zobacz więcej
Program

Rozmowy o mistrzach, charyzmatycznych przewodnikach, ulubionych nauczycielach rozbudzających pasje muzyczne uczniów. W cyklu trzech spotkań z artystami, gośćmi i gospodarzami festiwalu posłuchamy ich  wspomnień o wielkich artystach i przełomowych muzycznych przeżyciach, a także refleksji o tym, co najważniejsze w wykonywaniu, słuchaniu i nauce muzyki. Do dyskusji zapraszamy również publiczność. Będziemy wdzięczni za wzbogacenie naszych rozmów adekwatnymi do tematu anegdotami i cytatami, takimi jak słowa  Ludwika van Beethovena „zagrać złą nutę jest bez znaczenia, grać bez pasji jest niewybaczalne”.

Wykonawcy

Mariusz Gradowski prowadzenie

16:30
SALA LAWENDOWA (370 miejsc)
40
WILD HEART
zobacz więcej
Program

Koschitzki : Awakening
Say : Kumru
Ince : Two Step Passion
Vaughan Williams : Greensleeves (Traditional English / arr. Koschitzki)
Fauré : Après un rêve
Vivaldi : Concerto grosso g-moll op.3 nr 2 (cz. III Allegro)
Csillagok, Csillagok (Trad. Hungarian / arr. Plumettaz)
Meijering : Wild Heart
du Phly : Rondeau aus Livre I, Deuxième Suite
​Nyman : An Eye For Optical Theory               

Wykonawcy

Spark – the Classical Band

17:30
SALA BURSZTYNOWA (400 miejsc)
41
zobacz więcej
Program

Sor : Wariacje na temat Mozarta op.9
Tarrega : Fantazja na tematy z opery "La Traviata" Verdiego
Tansman : Cavatina
​Domeniconi : Koyunbaba

Wykonawcy

Krzysztof Meisinger gitara

17:30
KALEJDOSKOP namiot (400 miejsc)
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Grieg : Koncert fortepianowy a-moll op.16 (cz. I Allegro molto moderato)
Czajkowski : fragmenty z opery "Eugeniusz Oniegin" (chór i taniec wieśniaków Bolyat moi nozhen'ki, chór dziewcząt Devitsy-krasavits, Walc Vot tak syurpriz)
Larsson : "God in Disguise" kantata na sopran, baryton, chór i orkiestrę
Orff : Carmina Burana(cz.I O Fortuna)

Wykonawcy

Zuzanna Caban  sopran
Michał Janicki baryton
Monika Sus fortepian
Orkiestra Symfoniczna i Chór Mieszany Zespołu Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi
Mariusz Lewy przygotowanie orkiestry
Dawid Ber, Patryk Kobylarczyk przygotowanie chóru
Grzegorz Wierus dyrygent

18:00
SALA KARMAZYNOWA (1600 miejsc)
42
zobacz więcej
Program

Górecki : III Symfonia op.36 Symfonia Pieśni Żałosnych

Wykonawcy

Marita Solberg sopran
Polska Orkiestra Radiowa
Michał Klauza dyrygent

18:00
SALA TURKUSOWA (240 miejsc)
43
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Brejza : „Dźwiękogimnastyka dla mamy, taty i... brzdąca, co bryka” (Zając, Żółw, Kotek, Żyrafa, Bociek, Kura, Malwa i motyle, Żaba)

Wykonawcy

Orkiestra Szkolna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Inowrocławiu
Grażyna Wolter-Kaźmierczak dyrygent

18:30
foyer przy SALI BURSZTYNOWEJ
SPOTKANIE Z INSTRUMENTAMI "Pianina elektryczne z akustyczną duszą"
zobacz więcej
Program

prezentacja pianin firmy KAWAI,  premiera modelu ES 8 – Tomasz Kałwak,
​instrumenty perkusyjne  PEARL – Krzysztof Nowakowski

19:00
SALA LAWENDOWA (370 miejsc)
44
zobacz więcej
Program

Ligeti : Sonata na wiolonczelę solo
Kodály :  Sonata h-moll na wiolonczelę solo op.8 (cz.III Allegro molto vivace)
Bach : II Suita wiolonczelowa d-moll BWV 1008

Wykonawcy

Mariusz „Wilk” Wilczyński animacje na żywo
Marcel Markowski wiolonczela

19:30
KALEJDOSKOP namiot (400 miejsc)
zobacz więcej
Program

Janczak : Fuglude No.3 
Głazunow : Kwartet op.109 (cz. I Allegro
Barber : Adagio op.11
Gershwin : Błękitna Rapsodia
Piazzolla : Close your eyes and listen 
Iturralde : Suita Hellenistyczna 
Wiberny : Ulla in Africa 

Wykonawcy

Kwartet Saksofonowy Morpheus

19:30
SALA BURSZTYNOWA (400 miejsc)
45
zobacz więcej
Program

Franck : Kwintet fortepianowy f-moll
Chopin : Fantazja f-moll op.49

Wykonawcy

Quatuor Modigliani
Lukas Geniušas fortepian

20:00
SALA KARMAZYNOWA (1600 miejsc)
46
KONCERT FINAŁOWY
zobacz więcej
Program

Vivaldi : Concerto grosso g-moll op.3 nr 2 (cz. III Allegro)
Traditional Hungarian / arr. Victor Plumettaz
Csillagok, Csillagok (Trad. Hungarian / arr. Plumettaz)
Meijering : Wild Heart
Candybox
Czajkowski : I Koncert fortepianowy b-moll op.23
​Marquez : Danzón nr 2

Wykonawcy

Spark – the Classical Band
Lucas Debargue fortepian
Sinfonia Varsovia
Arie van Beek dyrygent