Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
EN

XV Festiwal im. Franciszka Wybrańczyka SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU

Warszawa

10-05-2014 11:38:46 11-05-2014 11:38:46 35 Summary of the event Description of the event Location of the event Organizer Organizer e-mail http://www.facebook.com/events/160427380695693 true DD/MM/YYYY

Bilety

Koncert Inauguracyjny
http://sklep.polskieradio.pl

Koncerty kameralne
Wstęp wolny

fot.
19:00
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa
Koncert Inauguracyjny
zobacz więcej
Program

Siergiej Kusewicki  Koncert kontrabasowy fis-moll op.3
Max Bruch  Kol Nidrei op.47 (Adagio d-moll na temat melodii hebrajskich)  
Piotr Czajkowski  IV Symfonia f-moll op.36

Wykonawcy

Bogusław Furtok  kontrabas
Sinfonia Varsovia
José Luis Gomez 
dyrygent

18:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Koncert kameralny
zobacz więcej
Program

Arnold Bax  Elegiac Trio
Claude Debussy  Sonata na flet, altówkę i harfę
Felix Mendelssohn-Bartholdy  Kwartet smyczkowy nr 1 Es-dur op.12
Maurice Ravel  Introduction and Allegro na harfę, flet, klarnet i kwartet smyczkowy

Wykonawcy

Andrzej Krzyżanowski  flet
Radosław Soroka  klarnet
Joanna Liberadzka  harfa
Anna Gotartowska-Sienkiewicz  skrzypce
Magdalena Krzyżanowska  skrzypce
Katarzyna Budnik-Gałązka  altówka
Małgorzata Szczepańska  altówka
Kamil Mysiński wiolonczela

18:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Koncert kameralny
zobacz więcej
Program

Maurice Ravel  Trio fortepianowe a-moll

Johann Friedrich Fasch  Koncert na flet, obój, smyczki i basso continuo
Alessandro Marcello Koncert na obój d-moll
Antonio Vivaldi  Koncert fletowy D-dur "Il Gardellino"
Ennio Morricone  „Gabriel's Oboe” z filmu "Misja"

Wykonawcy

IMPERTO Piano Trio
Marzena Mazurek  skrzypce
Piotr Mazurek  wiolonczela
Karolina Trojakowska  fortepian

Andrzej Krzyżanowski  flet
Adam Szlęzak  obój
Artur Gadzała  skrzypce
Magdalena Krzyżanowska  skrzypce
Jacek Nycz  altówka
Piotr Krzemionka  wiolonczela
Michał Sobuś  kontrabas
Krzysztof Garstka klawesyn 

18:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Koncert kameralny
zobacz więcej
Program

Dymitr Szostakowicz  Kwartet smyczkowy nr 5 B-dur op.92
Wolfgang Amadeus Mozart  Divertimento nr 15 B-dur KV 287

Wykonawcy

Henryk Kowalewicz  waltornia
Magdalena Wąs waltornia
Anna Maria Staśkiewicz  skrzypce
Mykola Haviuk skrzypce
Katarzyna Budnik-Gałązka  altówka
Marcel Markowski  wiolonczela

18:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Koncert kameralny
zobacz więcej
Program

Siergiej Prokofiew  Sonata C-dur op.119
Igor Strawiński Suite Italienne

Alice Gómez  Concertino Indio
Henri Tomasi Le Tombeau de Mireille
Elżbieta Sikora  "Piaski" z cyklu „Mały Książę”

Wykonawcy

Marcel Markowski wiolonczela
Kinga Firlej-Kubica fortepian

Hanna Turonek flety
Piotr Kostrzewa instrumenty perkusyjne

18:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Koncert kameralny
zobacz więcej
Program

Johannes Brahms  Trio fortepianowe a-moll op.114

Marcel Tournier  Suita op.34
Jean Cras  Quintette 

Wykonawcy

Aleksander Romański  klarnet
Kamil Mysiński  wiolonczela
Ella Susmanek  fortepian

Anna Jasińska  flet
Zuzanna Elster  harfa
Anna Maria Staśkiewicz  skrzypce
Katarzyna Budnik-Gałązka  altówka
Katarzyna Drzewiecka  wiolonczela 

18:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Koncert kameralny
zobacz więcej
Program

Wolfgang Amadeus Mozart  Kwartet obojowy F-dur KV 370
Benjamin Britten  Phantasy Quartet f-moll op.2
Antonín Dvořák  Kwintet smyczkowy nr 2 op.77

Wykonawcy

Arkadiusz Krupa  obój
Anna Maria Staśkiewicz  skrzypce
Piotr Markowski  skrzypce
Katarzyna Budnik-Gałązka altówka
Marcel Markowski wiolonczela
Michał Sobuś  kontrabas 

12:00 – 18:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Święto Muzyki
zobacz więcej
Partnerzy
Patronat medialny