Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
EN

Szalone Dni Muzyki AMERYKA

Teatr Wielki - Opera Narodowa, Warszawa

Informacje

10-05-2014 11:38:46 11-05-2014 11:38:46 35 Summary of the event Description of the event Location of the event Organizer Organizer e-mail http://www.facebook.com/events/160427380695693 true DD/MM/YYYY
fot.
18:30
Sala MATRIX (400 miejsc)
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

REAL DIAMONDS - PIOSENKA FILMOWA

Gershwin : Fascinating Rhythm z musicalu “Oh, Lady, Be Good”
Legrand : The Summer Knows z filmu “Summer of '42”
Legrand : Where’s The Love  z filmu "The Umbrellas Of Cherbourg"
Legrand : The way he makes me feel z filmu “Yentl”
Bacharach : Raindrops Keep Fallin’ On My Head z filmu „Butch Cassidy and the Sundance Kid”
Komeda : Kołysanka z filmu „Rosemary’s Baby” 
Kaper / Jurmann : Someone to care for me z filmu "Three Smart Girls"
Arlen : Over the rainbow z filmu „Czarnoksiężnik z krainy Oz”
Bacharach : Alfie z filmu „Alfie”
Warren : There You’ll Be z filmu “Pearl Harbor”

Wykonawcy

Uczniowie Wydziału Wokalistyki Estradowej, Wydziału Jazzu i Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Magdalena Howorska
Blanka Pieńkos
Katarzyna Górska
Paweł Skiba
Sebastian Kuchciak
Barbara Pospieszalska
Magdalena Skawińska
Grażyna Sobocińska
Łukasz Lipski
Daria Markiewicz
Zespół instrumentalny 
Wojciech Zieliński aranżacja /prowadzenie 

19:00
Sala MANHATTAN (1600 miejsc)
01
KONCERT INAUGURACYJNY
zobacz więcej
Program

Copland : Fanfare for the Common Man       
“Great American Songbook”
Bassett / Himelstein : You don’t, you won’t 
traditional : Country Dances
Melson / Orbison : Crying
Calloway / Froebe / Palmer : The jumpin’ Jive
The Fairfield Four : Roll Jordan roll
Rachmaninow : IV Koncert fortepianowy g-moll op.40
​Gershwin : An American in Paris 

Wykonawcy

Crossroads Quartet
Fred Farrell
  tenor
Tim Waurick tenor
Brandon Guyton baryton
Jim Henry bas  

Abdel Rahman El Bacha fortepian
Sinfonia Varsovia
Robert Trevino dyrygent

19:15
Sala HOLLYWOOD (400 miejsc)
02
zobacz więcej
Program

Glass : Mad Rush
Glass : Metamorphosis (1, 2, 4)
Glass  / Brubaker : Knee Play 4 from "Einstein on the Beach"
Glass : Wichita Vortex Sutra

Wykonawcy

Bruce Brubaker fortepian

20:30
Sala HARLEM (370 miejsc)
03
zobacz więcej
Program

Bloch : Trzy Nokturny
Martinů : Duo nr 2 H.331
​Martinů : Trio nr 2 d-moll H.337

Wykonawcy

Trio Karénine
Paloma Kouider fortepian
Anna Göckel skrzypce
Louis Rodde wiolonczela

20:30
Sala MATRIX (400 miejsc)
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Nestico : A Study In Contrast
Mancini : The Pink Panther
Morris :The Boogie Bumper
Tizol : Caravan
Hancock : Chameleon
​Henderson : Five Foot Two Eyes of Blue
​Mancini : Moon River

Morris : Jumpin’ Jack
Miller : In the mood
Howard : Fly me to the moon
Mancini : Peter Gunn
Gingery : In the pocket

Wykonawcy

Kwartet saksofonowy Szkoły Muzycznej II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie
Damian Radowiecki
  saksofon sopranowy
Daria Graca  saksofon altowy
Magdalena Śliwińska  saksofon tenorowy
Mateusz Gil  saksofon barytonowy
Andrzej Waszczuk prowadzenie

Aleksandra Jeżak  śpiew
Szeligowski Brass Band VII  Szkoły Muzycznej II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie
Krzysztof Rogowski prowadzenie

21:15
Sala HOLLYWOOD (400 miejsc)
04
zobacz więcej
Program

kompozycje oraz standardy jazzowe w aranżacji Gordona Goodwina, lidera zespołu, wielokrotnego zdobywcy nagrody Grammy 

Wykonawcy

Gordon Goodwin Trio
Brian Scanlon saksofony
Trey Henry  bas
Gordon Goodwin saksofon / fortepian
Krzysztof Gradziuk perkusja
 

21:15
Sala MANHATTAN (1600 miejsc)
05
MUSICAL AMERICA
zobacz więcej
Program

Gershwin : Porgy and Bess, symphonic picture
Bernstein : West Side Story (wybór)
Bernstein : West Side Story: “I feel pretty“, ”Maria”, “Tonight”

Wykonawcy

Anna Patalong sopran
Rafał Bartmiński tenor
Orkiestra Teatru Wielkiego – Opery Narodowej
Jean-Jacques Kantorow dyrygent 

10:00
Sala DZIKI ZACHÓD (240 miejsc)
06
SMYKOFONIA DIXIELAND koncert dla dzieci w wieku 0-2 lat
zobacz więcej
Program

Przyjaciele Smykofonii - muzycy Fundacji Kreatywnej Edukacji oraz  zespół DIXI COMPANY zapraszają dzieci i rodziców do muzycznego świętowania, inspirowanego jazzem nowoorleańskim lat 20-tych i 30-tych XX wieku, ragtimem, swingiem i bluesem. Tak  wypróbowane rytmy i melodie zapadają głęboko w chłonne umysły małych słuchaczy. Koncerty oparte są na nowatorskiej propozycji rozwiązań praktycznych dla edukacji muzycznej - teorii uczenia się muzyki amerykańskiego profesora Edwina E. Gordona - muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki.

Wykonawcy

prowadzenie Miłosz i Jolanta Gawryłkiewiczowie 

11:00
Sala MANHATTAN (1600 miejsc)
07
THE MAGICAL MUSIC OF DISNEY – AROUND THE WORLD WITH DISNEY
zobacz więcej
Program

Koncert z projekcją filmów animowanych Walta Disneya

Disney Classics Overture
The Little Mermaid Orchestral Suite
Mary Poppins Fantasy
Beauty and the Beast Suite
Rescuers Down Under
Mulan Suite
The Lion King Song Suite
 

pokaz na licencji Disney Concerts ©Disney

Wykonawcy

Polska Orkiestra Radiowa
Marcin Nałęcz-Niesiołowski dyrygent 

11:00
Sala HOLLYWOOD (400 miejsc)
08
zobacz więcej
Program

Rachmaninow : Wariacje na temat Chopina op.22
Rachmaninow : Wariacje na temat Corellego op.42

Wykonawcy

Abdel Rahman El Bacha fortepian

11:15
Sala DZIKI ZACHÓD (240 miejsc)
09
SMYKOFONIA DIXIELAND koncert dla dzieci w wieku 2-5 lat
zobacz więcej
Program

Przyjaciele Smykofonii - muzycy Fundacji Kreatywnej Edukacji oraz  zespół DIXI COMPANY zapraszają dzieci i rodziców do muzycznego świętowania, inspirowanego jazzem nowoorleańskim lat 20-tych i 30-tych XX wieku, ragtimem, swingiem i bluesem. Tak wypróbowane rytmy i melodie zapadają głęboko w chłonne umysły małych słuchaczy. Koncerty oparte są na nowatorskiej propozycji rozwiązań praktycznych dla edukacji muzycznej - teorii uczenia się muzyki amerykańskiego profesora Edwina E. Gordona - muzyka jazzowego,  pedagoga i psychologa muzyki. 

prowadzenie Miłosz i Jolanta Gawryłkiewiczowie 

12:00
Sala MATRIX (400 miejsc)
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Rachmaninow : Rapsodia na temat Paganiniego op.43
Bernstein / Chmiel : West Side Story, suite
Williams : Indiana Jones – Raiders Marsch

Wykonawcy

Julia Kociuban fortepian
Krakowska Młoda Filharmonia - Orkiestra Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie
Tomasz Chmiel dyrygent

12:30
Sala HARLEM (370 miejsc)
10
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Szewczyk : Transposed memories
Dvořák : IX Symfonia e-moll op.95 “ Z Nowego Świata” (3.Scherzo, 4. Finale)
Bernstein / Mason : West Side Story (wybór)

Wykonawcy

Orkiestra Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Marta Kluczyńska dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa  Żebrowskiego w Częstochowie
Zygmunt Nitkiewicz  dyrygent

12:30
Sala DZIKI ZACHÓD (240 miejsc)
11
SMYKOFONIA DIXIELAND koncert dla dzieci w wieku 2-5 lat
zobacz więcej
Program

Przyjaciele Smykofonii - muzycy Fundacji Kreatywnej Edukacji oraz  zespół DIXI COMPANY zapraszają  dzieci i rodziców do muzycznego świętowania, inspirowanego jazzem nowoorleańskim lat 20-tych i 30-tych  XX wieku, ragtimem, swingiem i bluesem. Tak wypróbowane rytmy i melodie zapadają głęboko w chłonne umysły małych słuchaczy. Koncerty oparte są na nowatorskiej propozycji rozwiązań praktycznych dla edukacji muzycznej - teorii uczenia się muzyki amerykańskiego profesora Edwina E. Gordona - muzyka jazzowego,  pedagoga i psychologa muzyki.

prowadzenie Miłosz i Jolanta Gawryłkiewiczowie 

12:45
Sala HOLLYWOOD (400 miejsc)
12
zobacz więcej
Program

Bloch : From Jewish Life
Gershwin / Heifetz : Porgy and Bess
Barber : Commando March
​Bernstein : Piano Trio 

Wykonawcy

Trio Karénine
Paloma Kouider fortepian
Anna Göckel skrzypce
Louis Rodde wiolonczela

13:30
Sala MANHATTAN (1600 miejsc)
13
MUSICAL AMERICA
zobacz więcej
Program

Gershwin: Porgy and Bess, symphonic picture
Bernstein : West Side Story (wybór)
Bernstein : West Side Story: “I feel pretty“, ”Maria”, “Tonight"

Wykonawcy

Anna Patalong sopran
Rafał Bartmiński tenor 
Orkiestra Teatru Wielkiego – Opery Narodowej
Jean-Jacques Kantorow dyrygent 

13:30
foyer przy Sali HOLLYWOOD
SPOTKANIE Z INSTRUMENTAMI
zobacz więcej
Program

„Samotny saksofonista w wielkim mieście”

Wykonawcy

Piotr BaronAdam Baron

14:15
Sala MATRIX (400 miejsc)
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Dvořák : American Suite  op.98b
Williams : Three Pieces from Schindler’s List: Theme, Remembrances, Jewish Town
​Copland : Rodeo; Hoe-Down

Wykonawcy

Hanna Chylińska  skrzypce 
Orkiestra Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku
Sylwia Anna Janiak
  dyrygent

14:30
Sala HARLEM (370 miejsc)
14
zobacz więcej
Program

kompozycje oraz standardy jazzowe w aranżacji Gordona Goodwina, lidera zespołu, wielokrotnego zdobywcy nagrody Grammy 

Wykonawcy

Gordon Goodwin Trio
Brian Scanlon saksofony
Trey Henry  bass
Gordon Goodwin saksofon / fortepian
Krzysztof Gradziuk perkusja
 

14:30
Sala DZIKI ZACHÓD (240 miejsc)
15
REAL DIAMONDS - PIOSENKA FILMOWA
zobacz więcej
Program

Gershwin : Fascinating Rhythm z musicalu “Oh, Lady, Be Good”
Legrand : The Summer Knows z filmu “Summer of '42”
Legrand : Where’s The Love  z filmu "The Umbrellas Of Cherbourg"
Legrand : The way he makes me feel z filmu “Yentl”
Bacharach : Raindrops Keep Fallin’ On My Head z filmu „Butch Cassidy and the Sundance Kid”
Komeda : Kołysanka z filmu „Rosemary’s Baby”
Kaper / Jurmann : Someone to care for me z filmu  "Three Smart Girls"
Arlen : Over the rainbow z filmu „Czarnoksiężnik z krainy Oz”
Bacharach : Alfie z filmu „Alfie”
​Warren : There You’ll Be z filmu “Pearl Harbor”

Wykonawcy

Uczniowie Wydziału Wokalistyki Estradowej, Wydziału Jazzu i Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie
Magdalena Howorska
Blanka Pieńkos
Katarzyna Górska
Paweł Skiba
Sebastian Kuchciak
Barbara Pospieszalska
Magdalena Skawińska
Grażyna Sobocińska
Łukasz Lipski
Daria Markiewicz
Zespół instrumentalny 
Wojciech Zieliński  aranżacja / prowadzenie 

14:45
Sala HOLLYWOOD (400 miejsc)
16
zobacz więcej
Program

Cage : Living room music
Cage : Third construction
Reich : Nagoya Marimbas
Reich : Drumming Part 1

Wykonawcy

Hob-beats Percussion Group
Olga Przybył
Miłosz Pękala
Tomasz Bielecki
Radosław Mysłek

15:45
Sala MANHATTAN (1600 miejsc)
17
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Rachmaninow : Rapsodia na temat Paganiniego op.43
Dvořák : American Suite  op.98b      

Wykonawcy

Julia Kociuban fortepian
Krakowska Młoda Filharmonia - Orkiestra Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie
Tomasz Chmiel dyrygent

Orkiestra Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku
Sylwia Janiak dyrygent 

16:30
Sala HARLEM (370 miejsc)
18
zobacz więcej
Program

Joplin : Swipesy cakewalk
Joplin : Solace
Joplin : Maple leaf Rag
Ellington : Lush Life
Blake : Charleston Rag
Strachey : These Foolish Things
Morton : King Porter Stomp
Monk : Thelonious

Wykonawcy

Paul Lay fortepian

16:30
Sala DZIKI ZACHÓD (240 miejsc)
19
FAMILY CONCERT
zobacz więcej
Program

Koncert z projekcją filmuWest Side Story”, projekt Adálaïde Panaget, Naïri Badal
Bernstein: West Side Story*

* aranżacja John Musto, Romain Pangaud (America)

Wykonawcy

Duo Jatekok
Adélaïde Panaget fortepian
Naïri Badal fortepian

16:30
Sala MATRIX (400 miejsc)
zobacz więcej
Program

Amazing Grace
I’m Not The Same
I Surrender All
Hosanna
I Can't Stop Praising Him
Free
I Can Only Imagine
For Every Mountain
I’ll Praise His Name
I’m Gonna Be Ready
Victory
It’s Gonna Be All Right
Hold Me Now

Wykonawcy

Opole Gospel Choir 
Jacek Mełnicki
dyrygent

16:45
Sala HOLLYWOOD (400 miejsc)
20
zobacz więcej
Program

Cage : Dream
Cage : TV Köln
Feldman : Palais de Mari
Glass : Wichita Vortex Sutra

Wykonawcy

Bruce Brubaker fortepian

17:30
Sala MANHATTAN (1600 miejsc)
21
zobacz więcej
Program

Copland : Billy the Kid Suite
Prokofiew : III Koncert fortepianowy C-dur op.26

Wykonawcy

Abdel Rahman el Bacha fortepian
Sinfonia Varsovia
Robert Trevino dyrygent

18:30
Sala HOLLYWOOD (400 miejsc)
22
zobacz więcej
Program

Barber : Hermit songs for voice and piano op.19
Barber : Four songs for voice and piano op.13
Barber : Knoxville: Summer of 1915

Wykonawcy

Anna Patalong sopran
Elisabeth Rossiter fortepian 

18:30
Sala HARLEM (370 miejsc)
23
zobacz więcej
Program

LaPorta : Introducing the band
Prima : Sing, Sing, Sing
Nestico : Sweet Georgia Brown
Miller : In the Mood
Ellington : In a Mellow Tone
Nestico : Basie straight ahead
Ebb / Kander : New York New York
Goodwin : Beauty and the Beast
Potts : Big Swing Face
Goodwin : A few good men

Wykonawcy

Big Band Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie
Piotr Kostrzewa dyrygent

18:30
Sala DZIKI ZACHÓD (240 miejsc)
zobacz więcej
Program

Meeting „Amerykańska edukacja muzyczna w relacjach uczestników i obserwatorów” 

Fascynująca i jakże różna od naszej - amerykańska edukacja muzyczna,  to także historia wielu lat starań, efekt długiego procesu. Marzymy o lepszej i powszechnie dostępnej nauce muzyki w Polsce, posłuchajmy i zobaczmy zatem, czego w podobnym zakresie dokonali Amerykanie. Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w wieczornym meetingu osób, znających oświatę amerykańską z własnego doświadczenia. Dyskusję uzupełniać będą krótkie filmy.

przygotowanie merytoryczne Andrzej Białkowski, Viola Łabanow
prowadzenie Aleksander Laskowski

18:45
Sala MATRIX (400 miejsc)
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Dvořák: IX Symfonia e-moll op.95 “Z Nowego Świata” (3.Scherzo, 4. Finale)
Bernstein / Mason : West Side Story (wybór)
Williams / Pośpiech : Imperial March (z filmu Star Wars);  Raiders March (Indiana Jones Theme) 

Wykonawcy

Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa  Żebrowskiego w Częstochowie
Zygmunt Nitkiewicz   dyrygent

19:30
Sala MANHATTAN (1600 miejsc)
24
zobacz więcej
Program

Dvořák : Koncert wiolonczelowy h-moll op.104
Bernstein : West Side Story, symphonic dances 

Wykonawcy

Alexander Kniazev wiolonczela
Sinfonia Varsovia
Robert Trevino dyrygent

21:00
Sala HARLEM (370 miejsc)
25
zobacz więcej
Program

“Great American Songbook”
Ruby / Bloom : Give Me The Simple Life
traditional : Country Dances
Sprague / Borop : Via Dolorosa
Hamblen : Your First Day in Heaven
Carmichael : Bread And Gravy
Menken / Slater : Little Patch of Heaven
Gerard / Armstrong : Sweet Adeline
traditional : Rock My Soul
​Gillespie / Smith : That Lucky Old Sun

Wykonawcy

Crossroads Quartet
Fred Farrell  tenor
Tim Waurick tenor
Brandon Guyton baryton
Jim Henry bas  

10:00
Sala DZIKI ZACHÓD (240 miejsc)
26
SMYKOFONIA W AMERYCE koncert dla dzieci w wieku 0-2 lat
zobacz więcej
Program

Muzyka amerykańska, różnorodna i niezwykle ciekawa, ma swój klimat. Spróbujemy go znaleźć w łatwych i trudnych utworach, klasycznych i popularnych. Zagrają znakomici muzycy, a koncert poprowadzi znana smykofonicznej publiczności Ada Wdziękońska.

Wykonawcy

Mirosław Pokrzywiński  klarnet
Andrzej Sienkiewicz  puzon
Adam Cegielski  kontrabas
Andrzej Jagodziński  fortepian
Ada Wdziękońska prowadzenie

11:00
Sala MANHATTAN (1600 miejsc)
27
zobacz więcej
Program

Nestico : Basie straight ahead
Ellington : I'm Beginning To See The Light
Young : Lester Leaps
Rich : Big swing face
Young / Goodwin: When I Fall in Love
Nestico : You and me
Goodwin : Beauty and the Beast
Goodwin : Perry Mason Theme
Goodwin : A few good men

Wykonawcy

Big Band Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie
Gordon Goodwin Trio
Brian Scanlon saksofony
Trey Henry  bas
Gordon Goodwin saksofon / fortepian/ dyrygent

11:00
Sala HOLLYWOOD (400 miejsc)
28
zobacz więcej
Program

Glass : Metamorphosis 1, 2
Adams : China Gates
Mac Dowell : Piano pieces
Gershwin : Three Preludes (B-dur, cis-moll, es-moll)
Muhly : Three Études for piano

Wykonawcy

David Bismuth fortepian

11:15
Sala DZIKI ZACHÓD (240 miejsc)
29
SMYKOFONIA W AMERYCE koncert dla dzieci w wieku 2-5 lat
zobacz więcej
Program

Muzyka amerykańska, różnorodna i niezwykle ciekawa, ma swój klimat. Spróbujemy go znaleźć w łatwych i trudnych utworach, klasycznych i popularnych. Zagrają znakomici muzycy, a koncert poprowadzi znana smykofonicznej publiczności Ada Wdziękońska.

Wykonawcy

Mirosław Pokrzywiński  klarnet
Andrzej Sienkiewicz  puzon
Adam Cegielski  kontrabas
Andrzej Jagodziński  fortepian
Ada Wdziękońska prowadzenie

11:45
Sala HARLEM (370 miejsc)
30
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Cole Porter Salut / Whitney : Suite “Another Op’nin”, “Another Show”, “In the Still of the Night”, “Anything Goes”, “Night and Day”
Gershwin : An American in Paris
Loewe :  My Fair Lady Suite
Ellington / Custer : Suite

Mancini : Moon River, extrait du film “Breakfast at Tiffany’s“
Mancini : The Pink Panther
Gershwin : Summertime z opery “Porgy and Bess“
Gershwin : I Got Rhythm, Fascinating Rhythm
Bernstein : West Side Story: “Tonight“, “I feel Pretty“,“One Hand, One Heart“ ,“Maria“, “America“ 

Wykonawcy

Orkiestra  Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej
Andrzej Kucybała dyrygent

Zespół jazzowy i chór mieszany Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi
Sławomir Badowski przygotowanie zespołu jazzowego
David Ber  dyrygent
Patryk Kobylarczyk dyrygent

11:45
Sala MATRIX (400 miejsc)
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Szewczyk : Transposedmemories
Rachmaninow : Rapsodia na temat Paganiniego op.43

Wykonawcy

Oksana Svekla fortepian
Orkiestra Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Marta Kluczyńska dyrygent

12:30
Sala DZIKI ZACHÓD (240 miejsc)
31
SMYKOFONIA DIXIELAND koncert dla dzieci w wieku 2-5 lat
zobacz więcej
Program

Muzyka amerykańska, różnorodna i niezwykle ciekawa, ma swój klimat. Spróbujemy go znaleźć w łatwych i trudnych utworach, klasycznych i popularnych. Zagrają znakomici muzycy, a koncert poprowadzi znana smykofonicznej publiczności Ada Wdziękońska.

Wykonawcy

Mirosław Pokrzywiński  klarnet
Andrzej Sienkiewicz  puzon
Adam Cegielski  kontrabas
Andrzej Jagodziński  fortepian
Ada Wdziękońska prowadzenie

12:45
Sala HOLLYWOOD (400 miejsc)
32
BUSTER KEATON AND PAUL LAY
zobacz więcej
Program

Projekcja filmu Bustera Keatona “Sherlock, Jr.” z muzyką na żywo

Wykonawcy

Paul Lay fortepian 

13:00
Sala MANHATTAN (1600 miejsc)
33
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Williams : Power of the force (arr. na orkiestrę Krzysztof Pachołek, Paweł Głosz)
Joplin : Original Rags

Gershwin : Rhapsody in Blue
Bernstein : The Magnificent Seven  

Wykonawcy

Orkiestra Symfoniczna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu
Marcin Grabosz  dyrygent

Maja Babyszka fortepian
Orkiestra Symfoniczna Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy
Henryk Wierzchoń  dyrygent

13:30
Sala MATRIX (400 miejsc)
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Cole Porter Salut / Whitney : Suite: “Another Op’nin”, “Another Show”, “In the Still of the Night”, “Anything Goes”, “Night and Day”
Gershwin : An American in Paris
Williams :  Star Wars, suita 
Loewe :  My Fair Lady Suite
​Ellington / Custer : Suite

Wykonawcy

Orkiestra  Symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej
Andrzej Kucybała dyrygent

14:30
Sala HOLLYWOOD (400 miejsc)
34
zobacz więcej
Program

Gershwin / Heifetz : Porgy and Bess Suita
Gershwin : Three Preludes (B-dur, cis-moll, es-moll)
Bloch : Sonata nr 2 na skrzypce i fortepian “Poème mystique”

Wykonawcy

Marina Chiche skrzypce
David Bismuth fortepian

14:30
Sala HARLEM (370 miejsc)
35
zobacz więcej
Program

Barber : Adagio na smyczki op.11
Copland : Koncert klarnetowy
Ives : Unanswered question
Glass : Façades

Wykonawcy

Raphaël Sévère klarnet
Polska Orkiestra Kameralna
Robert Trevino dyrygent

14:45
Sala DZIKI ZACHÓD (240 miejsc)
36
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Mancini : Moon River, extrait du film “Breakfast at Tiffany’s“
Mancini : The Pink Panther
Gershwin : “Summertime“z opery “Porgy and Bess“
Gershwin : “I Got Rhythm“,“Fascinating Rhythm“
Troup : Route 66
Gillespie : A Night in Tunisia
Whitacre : The seallullaby
​Bernstein : West Side Story: “Tonight“, “I feel Pretty“, “One Hand, One Heart“, “Maria“, “America“

Wykonawcy

Zespół jazzowy i chór mieszany Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi
Zespół tancerzy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi 
Aleksandra Stanisławska, Bogumiła Sołek choreografia
Sławomir Badowski przygotowanie zespołu jazzowego
David Ber  dyrygent
Patryk Kobylarczyk dyrygent

15:30
Sala MATRIX (400 miejsc)
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Williams : Power of the force
Barber : Adagio na smyczki op.11
Joplin : Original Rags

Wykonawcy

Orkiestra Symfoniczna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu
Marcin Grabosz  dyrygent

16:00
Sala MANHATTAN (1600 miejsc)
37
zobacz więcej
Program

Barber : Adagio  na smyczki op.11
Dvořák : IX Symfonia e-moll op.95 “Z Nowego Świata”

Wykonawcy

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Jacek Kaspszyk dyrygent

16:30
Sala HOLLYWOOD (400 miejsc)
38
zobacz więcej
Program

Glass : Etudes nr 4, 5
Muhly : Drones & Piano* 
Mazzoli : Orizzonte  
Curran : Hope Street Tunnel Blues III

*polska premiera

Wykonawcy

Bruce Brubaker fortepian

17:00
Sala HARLEM (370 miejsc)
39
zobacz więcej
Program

“Great American Songbook”
Bassett / Himelstein : You Don't, You Won't
traditional : Country Dances
Melson / Orbison : Crying
Hamblen : Your First Day in Heaven
Carmichael : Bread And Gravy
Menken / Slater : Little Patch of Heaven
Gerard / Armstrong : Sweet Adeline
traditional : Rock My Soul
​Gillespie / Smith : That Lucky Old Sun

Wykonawcy

Crossroads Quartet
Fred Farrell  tenor
Tim Waurick tenor
Brandon Guyton baryton
Jim Henry bas  

17:30
Sala DZIKI ZACHÓD (240 miejsc)
40
zobacz więcej
Program

Bernstein / Musto : West Side Story, symphonic dances
Barber :  Souvenirs, suite for piano op.28

Wykonawcy

Duo Jatekok
Adélaïde Panaget fortepian
Naïri Badal fortepian

17:30
Sala MATRIX (400 miejsc)
MŁODZI WYKONAWCY
zobacz więcej
Program

Szymanowski Young Power Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Piotr Kostrzewa dyrygent

17:30
SPOTKANIE Z INSTRUMENTAMI
zobacz więcej
Program

„Muzyka na szczytach”

Wykonawcy

Janusz Kohut

18:00
Sala MANHATTAN (1600 miejsc)
41
zobacz więcej
Program

Barber : Koncert wiolonczelowy a-moll op.22
Rachmaninow : Rapsodia na temat Paganiniego op.43

Wykonawcy

Alexander Kniazev wiolonczela
Alexandre Kantorow fortepian
Sinfonia Varsovia
Jean-Jacques Kantorow dyrygent

18:30
Sala HOLLYWOOD (400 miejsc)
42
zobacz więcej
Program

Bernstein : Candide
Maslanka : Woodwind Quintet nr 2*
Barber : Summer music op.31
Turner : Berceuse for Mary Rose
Machala : American Folk Suite

*polska premiera

Wykonawcy

LutosAir Quintet
Jan Krzeszowiec flet
Wojciech Merena  obój
Maciej Dobosz klarnet
Alicja Kieruzalska fagot
Mateusz Feliński waltornia

19:00
Sala HARLEM (370 miejsc)
43
zobacz więcej
Program

Korngold : Koncert skrzypcowy
Williams : Schindler’s List
Gershwin : An American in Paris 

Wykonawcy

Marina Chiche skrzypce
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
Tadeusz Wojciechowski dyrygent

19:30
Sala MATRIX (400 miejsc)
OD RAGTIME'U DO SWINGU
zobacz więcej
Program

koncert jazzu tradycyjnego oraz jam session

Wykonawcy

Vistula River Brass Band
Aleksander  Michalski klarnet, saksofon tenorowy
Wiesław Boryś trąbka
Waldemar Wolski puzon
Włodzimierz Halik  saksofon basowy
Krzysztof Marszałek  banjo
Wojciech Zduniak kontrabas
Stanisław Pietrzyk perkusja, vocal
Lech Szprot  klarnet, saksofon altowy, vocal, lider 

20:00
Sala MANHATTAN (1600 miejsc)
44
KONCERT FINAŁOWY
zobacz więcej
Program

Gershwin : Rhapsody in Blue
Bernstein : West Side Story, symphonic dances (wybór)
Williams : Star Wars
Nestico : Basie straight ahead
Potts : Big swing face
Shaw : Koncert  klarnetowy
Mancini : The Pink Panther
Mancini : Peter Gunn
Goodwin : A few good men

Wykonawcy

Raphael Sévère klarnet
Kit Armstrong fortepian
Sinfonia Varsovia
Młodzi Wykonawcy*
Big Band Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie
Gordon Goodwin Trio
Brian Scanlon saksofony
Trey Henry  bas
Gordon Goodwin saksofon / fortepian/ dyrygent
Piotr Kostrzewa dyrygent
Robert Trevino dyrygent

*uczniowie szkół muzycznych oraz uczestnicy projektu Akademia Sinfonia Varsovia