Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
EN

Letnie Koncerty na Grochowskiej

Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa

10-05-2014 11:38:46 11-05-2014 11:38:46 35 Summary of the event Description of the event Location of the event Organizer Organizer e-mail http://www.facebook.com/events/160427380695693 true DD/MM/YYYY

Bilety

Wstęp wolny

fot.
16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Franz Schubert Sonatina D-dur na skrzypce i fortepian D.384

Karol Szymanowski  "Mity" trzy poematy na skrzypce i fortepian op.30

Gabriel Fauré Sonata A-dur op.13

Wykonawcy

Agata Szymczewska skrzypce

Justyna Danczowska fortepian

Mariusz Gradowski prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Witold Lutosławski Bukoliki

Witold Lutosławski Chantefleurs et Chantefables (La Veronique, La Rose, L'Angelique)

Piotr Perkowski Uty Japońskie op.4 (Modły słałem z głębi duszy, Szu Szu)

Witold Lutosławski Piosenki dziecięce (Spóźniony Słowik, O Panu Tralalińskim)

Paweł Mykietyn Sonety Shakespeare'a na sopran męski i fortepian

Wykonawcy

Michał Sławecki sopran

Joanna Wicherek fortepian

Jan Topolski prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Tomasz Jakub Opałka 4 Phases for 2

Dariusz Janus Miniatura

Simon Proctor Lyrical Concerto

Astor Piazzolla Tango Etude nr 4

Astor Piazolla Oblivion

Johann Sebastian Bach Inwencje nr 13, 4

Eckhard Kopetzki Canned Heat na multiperkusję

Wykonawcy

R&B Modern

Jadwiga Czarkowska klarnet basowy

Wojciech Herzyk perkusja

Jan Topolski prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Wolfgang Amadeus Mozart Duet Zuzanny i Figara Se a caso madama z opery “Wesele Figara”

Georg Friedrich Haendel Aria Xerxes'a Ombra mai fu z opery „Xerxes”

Wolfgang Amadeus Mozart Aria Leporella Madamina z opery „Don Giovanni”

Antonin Dvořák Aria Rusałki Měsíčku na nebi hlubokém z opery „Rusałka”

Gioacchino Rossini Aria Izabelli Cruda sorte z opery "Włoszka w Algierze”

Gioacchino Rossini Aria Don Basilia La calunnia z opery „Cyrulik Sewilski”

Georges Bizet Aria Près des remparts de Séville z opery "Carmen"

Jules Massenet Recytatyw i aria Manon Allons!... il le faut!... Adieu notre petite table z opery “Manon”

Camille Saint-Saëns Aria Dalili Mon cœur s'ouvre à ta voix z opery “Samson i Dalila”

Giacomo Puccini Aria Colline Vacchia zimarra z opery “La Boheme”

Giacomo Puccini Aria Lauretty O mio babbino caro z opery "Gianni Schicchi"

Manuel de Falla El pano moruno oraz Asturiana z cyklu “Siete canciones populares Españolas”

George Gershwin Aria Porgy I got plenty z opery „Porgy and Bess”

George Gershwin Duet Porgy i Bess Bess, You Is My Woman Now z opery “Porgy and Bess”

Wykonawcy

Bożena Bujnicka sopran

Joanna Krasuska-Motulewicz mezzosopran

Paweł Konik bas-baryton

Michał Biel fortepian

Mariusz Kłubczuk fortepian

Agnieszka Topolska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Franz Schubert Fantazja f-moll op.103

Maurycy Moszkowski Kalejdoskop op.74 na 4 ręce

Roman Palester Sonatina

Wykonawcy

Ravel Piano Duo

Katarzyna Ewa Sokołowska fortepian

Agnieszka Kozło fortepian

Mariusz Gradowski prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Franz & Karl Doppler Rigoletto-Fantaisie Op.38

Friedrich Kuhlau Trio op.119

Marian Borkowski Speranza

Salvatore Sciarrino Il motivo degli aggetti di vetro

Ian Clarke Maya

Christopher Caliendo Caliente

Wykonawcy

Flute o`clock

Ewa Liebchen flet

Rafał Jędrzejewski flet

Monika Polaczek-Przestrzelska fortepian

Agnieszka Topolska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Gioacchino Rossini Introdukcja i temat z wariacjami

André Messager Solo de Concours

Carl Maria von Weber Koncert klarnetowy nr 1 f-moll op.73 (cz.III Rondo. Allegretto)

Eugene Bozza Claribel

Miklós Rózsa Sonatina na klarnet solo

Carl Maria von Weber Introdukcja i temat z wariacjami

Wykonawcy

Piotr Thieu-Quang klarnet

Jan Tomaszuk klarnet

Agnieszka Płatkowska-Antas fortepian

Karolina Kolinek -Siechowicz prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Weekend z waltornią
zobacz więcej
Program

Bernhard Krol Laudatio

Paul Hindemith Sonata na waltornię i fortepian

Michael Conway Baker Remembrances

Ludwig van Beethoven Sonata na fortepian i waltornię

Wykonawcy

Andrew Bain waltornia

Agnieszka Kopacka-Aleksandrowicz fortepian

Agata Kwiecińska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
Weekend z waltornią
zobacz więcej
Program

Volker David Kirchner Tre poemi (Lamento, Danza, La Gondola funebre)

Alan Abbott Alla Caccia

Richard Strauss Introduktion, Thema und Variationen op. AV 52

Markus Rindt Impressions in Jazz (Harlequin, Once upon a time..., Rapids) op.32

Wykonawcy

Grzegorz Curyła waltornia

Grzegorz Gorczyca fortepian

Mariusz Gradowski prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Johann Sebastian Bach Preludium i fuga b-moll BWV 867 (DWK I)

Ludwig van Beethoven Sonata Es-dur op. 31

Fryderyk Chopin Ballada f-moll op.52

Ferenc Liszt Etiuda Es-dur Andantino capricioso z cyklu Grandes études de Paganini S. 141

Fryderyk Chopin Etiuda e-moll op.25 nr 5

Fryderyk Chopin Etiuda a-moll op.25 nr 11

Johannes Brahms Intermezzo A-dur op.118 nr 2

Johannes Brahms Intermezzo es-moll op.118 nr 6

Siergiej Prokofiew Toccata d-moll op.11

Wykonawcy

Tomasz Ritter fortepian

Agata Mierzejewska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Anatoli Kusjakov Sonata nr 2

Johann Sebastian Bach Preludium i fuga h-moll BWV 893

Volodymyr Runchak Portrety kompozytorów: Portret Paganiniego

Władysław Zołotariew Sonata nr 3 (cz. IV)

Piotr Londonov Scherzo

Vjatcheslav Siemionov Dońska Rapsodia (cz. III)

Augustín Lara Granada, opr. Alexander Na Yun Kin

Wykonawcy

Bartosz Kołsut akordeon

Agnieszka Topolska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Wykonawcy

Elżbieta Mrożek  altówka
Piotr Sałajczyk  fortepian
Agnieszka Topolska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Gaetano Donizetti Aria Il segreto per esser felici z opery „Lukrecja Borgia”

Gaetano Donizetti -Aria Belcore Come Paride vezzoso z opery „Napój miłosny”

Gaetano Donizetti Duet Noriny i Malatesty Pronto io son z opery „Don Pasquale”

Gioacchino Rossini Aria Cruda sorte z opery „Włoszka w Algierze”

Jules Massenet Aria Gavotta z opery „Manon”

Gioacchino Rossini -Aria Largo al factotum z opery Cyrulik Sewilski

Fryderyk Chopin Poseł nr 7 z Pieśni op.74

Maurice Ravel Szeherezada

Jacques Offenbach Barkarola z operetki „Opowieści Hoffmanna”

Giuseppe Verdi Aria È sogno? O realtà z opery „Falstaff”

Franz Lehár -Aria Meine Lippen, sie küssen so heiss z komedii muzycznej „Giuditta”

Paul Abraham Duet O Lia San i Ferry Myszko to była cudna noc z operetki "Wiktoria i jej huzar"

Leszek Bogdanowicz Ktoś z musicalu „Prawo pierwszej nocy”

Jerry Bock Czy mnie kochasz z musicalu „Skrzypek na dachu”

Wykonawcy

Aleksandra Wiwała sopran

Marta Motkowicz alt

Łukasz Motkowicz baryton

Yaryna Rak fortepian

Paweł Sommer fortepian

Agnieszka Topolska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Robert Schumann Fantasiestücke op.73

Claude Debussy Sonata d-moll na wiolonczelę i fortepian

Alberto Ginastera Sonata wiolonczelowa op.49

Wykonawcy

Dominik Płociński wiolonczela

Paweł Arendt fortepian

Agata Kwiecińska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Manuel de Falla Siete Canciones populares Españolas (El Pano Moruno, Asturiana, Nana, Polo)  opr. na altówkę i harfę

Camille Saint-Saëns Fantasie op.124 na skrzypce i harfę

Arnold Bax Fantazja na altówkę i harfę

Niccolò Paganini Sonata per la Grand' Viola opr. na altówkę i harfę

Wykonawcy

Katarzyna Budnik-Gałązka altówka / skrzypce

Zuzanna Elster harfa

Mariusz Gradowski prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Eugène Ysaÿe Sonata e-moll op.27 nr 4 Fritz Kreisler

Henryk Wieniawski Kaprys Prélude op.10 nr 6

Dymitr Szostakowicz Koncert skrzypcowy a-moll op. 99 (cz. I, III i IV)

Siergiej Prokofiew Sonata nr 1 f-moll op.80 (cz. I)

Wykonawcy

Mateusz Makuch skrzypce

Marcin Sikorski fortepian

Karolina Kolinek-Siechowicz prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Astor Piazzolla Invierno Porteño

Anthony Joseph Lanman Sonata 46

Jan Freidlin Kafka Sonata (wybrane fragmenty)

Marek Pasieczny La casa donde vive miedo

Jan Novák Sonata Serenata

Atanas Ourkouzounov Sonatina bulgarica

Wykonawcy

Haniszewska-Kandulski Duo

Sandra Haniszewska skrzypce

Tomasz Kandulski gitara

Karolina Kolinek-Siechowicz prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Claude Debussy Rapsodia L.98

Paul Hindemith Sonata na saksofon altowy i fortepian

Ryo Noda Mai

Paule Maurice Tableaux de Provence suita na saksofon altowy i fortepian

Aleksander Głazunow Koncert Es-dur op.109

Wykonawcy

Szymon Zawodny saksofon

Agnieszka Kopacka-Aleksandrowicz fortepian

Michał Bruliński prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Wolfgang Amadeus Mozart Wariacje A-dur na temat Come un' agnello KV 460

Siergiej Prokofiew  II Sonata fortepianowa d-moll op.14

Fryderyk Chopin Sonata fortepianowa h-moll op.58

Wykonawcy

Krzysztof Książek fortepian

Agata Mierzejewska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Wolfgang Amadeus Mozart Sonata A-dur na skrzypce i fortepian KV 305

Edward Grieg Sonata c-moll na skrzypce i fortepian op.45

Eugène Ysaÿe Poemat elegijny op.12

Wykonawcy

Stanisław Podemski skrzypce

Joanna Zathey-Wójcińska fortepian

Karolina Kolinek-Siechowicz prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Zofia Dowgiałło Four square for 6*

Aleksander Kościów Tnyganekuinlu*

Andrzej Panufnik  Song to the Virgin Mary

Witold Lutosławski  Dziesięć polskich pieśni ludowych na tematy żołnierskie

Alicja Gronau The Struggle Between Winter and Summer

Marian Borkowski  Kołysanka

Andrzej Zieliński (arr. Stanisław Szczyciński) Cała jesteś w skowronkach

Wykonawcy

proModern

Joanna Freszel sopran

Ewa Puchalska mezzosopran

Elżbieta Wróblewska-Rydzewska mezzosopran

Andrzej Marusiak tenor

Artur Janda bas baryton

Piotr Pieron bas

Jan Topolski prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Arcangelo Corelli Sonata skrzypcowa e-moll op.5 nr 8 opr. na trąbkę

Alexander Arutiunian Koncert na trąbkę
George Enescu Légende na trąbkę i fortepian

Jean Baptiste Arban Fantaisie brillante

Henry Purcell Sonata D-dur Z. 850
Paul Vidal  Concertino

Heinrich Sutermeister Gavotte de Concert
Nikołaj Rimski-Korsakow  Lot Trzmiela

Wykonawcy

Piotr Nowak trąbka

Adam Greń fortepian

Agata Kwiecińska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Andrzej Panufnik Trio fortepianowe nr 1

Roxanna Panufnik Around Three Corners

Bedřich Smetana Trio fortepianowe g-moll op.15

Wykonawcy

BMF Piano Trio

Michał Szałach skrzypce

Filip Syska wiolonczela

Bartłomiej Wezner fortepian

Agata Kwiecińska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Johann Sebastian Bach III Sonata skrzypcowa C-dur BWV 1005

Fryderyk Chopin Preludium Des-dur op.28 nr 15

Manuel Maria Ponce Sonata Romántica

Joaquín Turina Homenaje a Tárrega op.69

Wykonawcy

Piotr Przedbora gitara

Agata Mierzejewska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Iannis Xenakis Rebonds A (multipercussion)

Ben Wahlund Hard-boiled Capitalism and the Day Mr. Friedman noticed Google is a Verb (wibrafon)

Andrew Thomas Merlin (marimba)

François Sarhan Home Work (body percussion)

Alexej Gerassimez Asventuras (werbel)

Anna Ignatowicz Toccata (marimba)

Toshi Ichiyanagi The Source (marimba)

Iannis Xenakis Rebonds B (multipercussion)

Wykonawcy

Marianna Bednarska marimba

Agata Mierzejewska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Wolfgang Amadeus Mozart Divertimento nr 2 KV 229

Ludwig van Beethoven Wariacje C-dur na temat Là ci darem la mano z opery „Don Juan” Mozarta

Aleksander Tansman Suite pour trio d'anches

Henri Tomasi Concert champêtre

Jean Françaix Divertissement

Wykonawcy

Trio stroikowe

Izabela Berdy obój

Adam Eljasiński klarnet

Cyprian Święch fagot

Michał Bruliński prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Johannes Brahms -Trio fortepianowe nr 1 H-dur op.8

Maurice Ravel Trio A-dur na skrzypce, wiolonczelę i fortepian

Wykonawcy

Aperto Trio

Małgorzata Wasiucionek skrzypce

Marta Kordykiewicz wiolonczela

Łukasz Chrzęszczyk fortepian

Michał Bruliński prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Fryderyk Chopin Mazurki op.17 (nr 1 B-dur, nr 2 e-moll, nr 3 As-dur, nr 4 a-moll)

Thomas Tellefsen Mazurki op.3 (nr 1 g-moll, nr 2 G-dur, nr 3 B-dur, nr 4 fis-moll)

Aleksander Skriabin Mazurki (wybór)

Karol Szymanowski Mazurki op.50 (nr 1, 2, 3, 4)

Władysław Szpilman Mazurek f-moll

Ignacy Zalewski Mazurek nr 2

Wykonawcy

Marek Bracha fortepian

Agata Mierzejewska prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Claude Debussy  Sonata d-moll
Max Bruch  Kol Nidrei op.47
Dymitr Szostakowicz Sonata d-moll op.40

Wykonawcy

Marcel Markowski wiolonczela
Wojciech Kubica fortepian
Jan Topolski prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Johann Sebastian Bach VI Suita wiolonczelowa D-dur BWV 1012 (Allemande, Courante)

Carl Philipp Stamitz  Koncert na altówkę D-dur op.1 (cz. II Adagio)

Johannes Brahms Sonata f-moll nr 1 op.120

Witold Lutosławski Bukoliki (transkr. na dwie altówki Bogusław Hubisz-Sielska, Stefan Kamasa)

George Gershwin / Jasha Heifetz  „It Ain’t Necessarily So” z suity “Porgy and Bess”

Wykonawcy

Jan Czyżewski altówka

Justyna Ilnicka altówka

Ewa Ossowska fortepian

Piotr Maculewicz prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Wolfgang Amadeus Mozart  Duet Figara i  Zuzanny „Cinque, dieci” z opery „Wesele Figara”
Gioacchino Rossini  Aria Wilhelma Tella „Sois im mobile” z opery „Wilhelm Tell”
Henry Purcell  Aria Dydony „When I am laid” z opery „Dydona i Eneasz”
Siergiej Rachmaninow   Aria Alko „es tabor spit” z opery „Aleko”
Piotr Czajkowski  Aria Olgi „Ach Tania, Tania...Ja nie spasobna k grusti tomnoj” z opery „Eugeniusz Oniegin”
Piotr Czajkowski  Na son griaduszczij op.27 nr 1
Fryderyk Chopin  Piosnka litewska
Fryderyk Chopin  Śliczny chłopiec
Johannes Brahms  Von ewiger Liebe op.43 nr 1
Johannes Brahms  Die Mainacht op.43 nr 2
Johannes Brahms  Verzagen op.72 nr 4
Manuel de Falla  El pano moruno
Manuel de Falla  Sequidilla murciana
Manuel de Falla  Asturiana
Richard Strauss  Aria Harlekina „Lieben, Hassen, Hoffen, Zagen” z opery „Ariadne auf Naxos” 
William Bolcom  Trzy pieśni z cyklu „Cabaret songs” (Song of Black Max, Amor,  George)
Witold Lutosławski  O Panu Tralalińskim

Wykonawcy

Aleksandra Orłowska-Jabłońska sopran

Agata Schmidt mezzosopran

Tomasz Kumięga baryton

Irina Krasavina fortepian

Piotr Fidelus fortepian

Piotr Maculewicz prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Karol Szymanowski Nokturn i Tarantella op.28

Witold Lutosławski Subito

Edward Grieg Sonata nr 3 c-moll op.45

Pablo Sarasate Fantazja koncertowa na tematy z opery ”Carmen Bizeta” op.25

Wykonawcy

Anna Malesza skrzypce

Marcin Sikorski fortepian

Michał Bruliński prowadzenie

16:00
Orkiestra Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa
zobacz więcej
Program

Johannes Brahms Sekstet smyczkowy B-dur op.18

Andrzej Panufnik String Sextet Trains of thought

Andrzej Panufnik Song to the Virgin Mary na sekstet smyczkowy

Wykonawcy

Anna Maria Staśkiewicz skrzypce

Maria Sławek skrzypce

Katarzyna Budnik-Gałązka altówka

Artur Rozmysłowicz altówka

Rafał Kwiatkowski wiolonczela

Marcin Zdunik wiolonczela

Agata Kwiecińska prowadzenie

Partnerzy
Patronat medialny